REGENERACJA FELG STALOWYCH I ALUMINIOWYCH

Bielsko-Biała, Pszczyna, Jaworze


Nasza firma zajmuje się kompleksową renowacją oraz malowaniem felg aluminiowych i stalowych:

 ETAPY REGENERACJI FELG

1. PRZYGOTOWANIE WYCENY

Każda felga dostarczona do naszego serwisu jest sprawdzana pod kątem uszkodzeń – ewentualnie wyceniamy koszt prostowania, spawania felg czy toczenia rantów. W naszej firmie można przywozić felgi z oponami, które przechowujemy na czas naprawy czy odnowy. Wyposażeni jesteśmy w sprzęt umożliwiający serwis kół do 22 cali. Klienci, którzy nie posiadają dwóch kompletów kół, mają możliwość pozostawienia auta w naszym serwisie na tzw. kobyłkach. Na miejscu klient wybiera kolor z naszej palety. Jest również możliwość zaprezentowania kolorystyki na feldze. Nasi pracownicy służymy radą i pomocą zakresie doboru koloru.

2. PROSTOWANIE FELG, SPAWANIE

Następnym etapem jeśli zachodzi taka konieczność jest ewentualne prostowanie, spawanie lub toczenie felg, które zostały do tego wytypowane w momencie przyjmowani. Oferujemy także usługę toczenia uszkodzonych rantów - polega ona na wygładzeniu nierówności.

3. PRZYGOTOWANIE FELG DO MALOWANIA

Na samym początku procesu odnowy felgi, następuje usunięcie starych powłok farby. Jeśli chodzi o felgę stalową, możemy od razu przystąpić do piaskowania w automatycznej piaskarce. Natomiast z felg aluminiowych najpierw usuwamy lakier metodą chemiczną, i po osuszeniu takie felgi aluminiowe trafiają do automatycznej piaskarki. Maszyna piaskująca posiada regulator obrotów dzięki temu nie dochodzi do uszkodzenia delikatnej powłoki felgi. Felga stalowa, po piaskowaniu zabezpieczana jest dodatkowo specjalnym płynem antykorozyjnym.

4. MALOWANIE FELG

Po wypiaskowaniu felg, przystępujemy do ich szlifowania - aby zniwelować ewentualne zadrapania lub wgniecenia. Początkiem procesu malowania jest podkładem felg metodą proszkową, następnie farba w postaci proszku nanoszona jest elektrostatycznie. Felga następnie trafia do pieca gdzie jest utwardzana w temperaturze 180°C. W zależności od wybranego koloru felga pokrywana jest dodatkowym lakierem bezbarwnym.

5. MONTAŻ OPON

Po renowacji zalecamy montaż opon w naszym serwisie.

6. ODBIÓR FELG

Renowacja felg trwa około 14 dni. Odbieramy felgi kurierem i po ich regeneracji odsyłamy koszt takiej usługi to 69zł. Po wykonanej usłudze dzwonimy do klienta w celu odebrania przez niego felg. W naszej firmie możliwe jest również dłuższe magazynowanie pomalowanych felg za dodatkowa opłatą.

Ze względu na możliwość korozji nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie czujników w momencie odkręcania ich od felg (w celu regeneracji felgi). Nie bierzemy także odpowiedzialności za prawidłowe działanie czujników w przypadku naprawy felgi, w której nie da się odkręcić czujnika ciśnienia. 

 CENNIK REGENERACJI

Felgi aluminiowe

ROZMIAR FELGI

CENA

13"

123,00 zł/szt

14"

135,00 zł/szt

15"

148,00 zł/szt

16"

160,00 zł/szt

17"

185,00 zł/szt

18"

209,00 zł/szt

19"

234,00 zł/szt

20"

246,00 zł/szt

21"

270,00 zł/szt

22"

270,00 zł/szt
*Cena zawiera wypiaskowanie i pomalowanie felgi aluminiowej.

Felgi stalowe

ROZMIAR FELGI

CENA

13", 14", 15", 16", 17"

74,00 zł/szt

*Cena zawiera wypiaskowanie i pomalowanie felgi stalowej na kolor srebrny lub czarny.

*Prostowanie, toczenie rantów, spawanie jest wyceniane indywidualnie po wcześniejszym obejrzeniu felgi przez naszego pracownika.